Збільшення суми майна підприємства оцінюють як позитивну зміну та свідчить про нарощення обсягів діяльності, проте іншим чинником, що впливає на збільшення активів є інфляція.

Збільшення оборотних активів свідчить про зменшення грошових коштів, оскільки або (1) грошові кошти були виплачені для створення іншого оборотного активу, такого як запаси, або (2) дохід був нарахований, але ще не зібраний, наприклад дебіторська заборгованість.

Аналіз ліквідності балансу полягає у порівнянні засобів (актив балансу), які згруповані за ступенем їх ліквідності і розміщені у порядку убування (зменшення) їх ліквідності, із зобов'язаннями (пасив балансу), які згруповані за строками їх погашення та розміщені у порядку зростання термінів.

До активів відносяться всі види майна підприємства, що належить йому на правах власності і використовуються для здійснення статутної діяльності. Саме розуміння активів як джерела отримання грошових потоків і є основою політики управління активами будь-якого підприємства.

activus — діяльний, дійовий) — власність фізичних та юридичних осіб у вигляді рухомого й нерухомого майна, землі, лісових угідь, запасів корисних копалин, інших цінностей, що мають грошову вартість і використовуються їх власниками для виплати своїх зобов'язань іншим фізичним чи юридичним особам.

Активи – це майно підприємства в його матеріальній і нематеріальній формах, придбане за рахунок власних або залучених ресурсів, що перебувають у розпорядженні підприємства та призначені для використання у фінансово- господарській діяльності з метою отримання прибутку.





Аналіз фінансових коефіцієнтів проводять з метою виявлення оптимальних шляхів досягнення цілей підприємства, таких як підвищення ділової активності — оборотності активів, забезпечення ліквідності та фінансової стійкості, збільшення прибутковості підприємства.