У Європі перебувають шість з найбільших вулканів світу – Етна, Везувій, Гекла, Стромболі, Вулькано та Ерайвайокюдль (Хваннадальсхнукюр). Вулкани цієї частини світла можна поділити на дві групи. Перша – найвідоміші найбільші вулкани світу, якими може похвалитися Італія, а точніше південь цієї країни.

На суші налічується близько 900 активних вулканів (Див. список найбільших вулканів нижче), у морях та океанах їх кількість уточнюється. Період виверження вулкана може тривати від кількох днів до кількох мільйонів років.

Найбільша кількість вулканів на Землі знаходиться в Південній та Центральній Америці, на Гаваях, в Ісландії та на Алясці. Росія також не відстає. 30 діючих та пара сотень згаслих вулканів утворюють єдиний вулканічний пояс на східному узбережжі Камчатки. 168 вулканів розташований на Курильських островах.

За різними підрахунками на Землі налічується від 1000 до 1500 активних вулканів. Чинний вулкан на острові Сицилія висотою приблизно 3380 метрів. На сьогодні вона є найвищим і найактивнішим вулканом Європи.